De bouw van drie nieuwe woongebouwen bij Plesmanduin aan de Plesmanweg is woensdag begonnen. De gebouwen Nini, Lou en Ida krijgen samen 157 appartementen en moeten eind 2028 klaar zijn.
De start van de bouw werd gevierd in aanwezigheid van initiatiefnemer Bart Dura, wethouder Henk Harms, toekomstige bewoners en bewoners van het monumentale hoofdgebouw. Met de nieuwbouw gaat de laatste fase van de gebiedsontwikkeling van start, nadat eerder het rijksmonument werd getransformeerd en Hotel De Plesman en restaurant Suus werden gerealiseerd.
De drie gebouwen zijn vernoemd naar vrouwen uit de Nederlandse luchtvaartgeschiedenis, als verwijzing naar de KLM-geschiedenis van de locatie. Lou krijgt 43 woningen, Nini 62 en Ida 52. Rond de gebouwen komt een gemeenschappelijke duintuin en ondergronds worden ongeveer 300 parkeerplaatsen aangelegd.
Tekst gaat door onder illustratie.

Illustratie: Focus Real Estate.
Onmisbaar
Het voormalige KLM-hoofdkantoor werd in 1938 ontworpen door architect Dirk Roosenburg en is inmiddels een rijksmonument. Plesmanduin ligt tussen het centrum en de kust, nabij de Scheveningse Bosjes, het Westbroekpark en de Oostduinen.
Wethouder Wethouder Henk Harms van Gebiedsontwikkeling en Ruimtelijke Ordening is blij dat de bouw nu van start is gegaan. "Onze ambitie is helder: we willen ieder jaar 4.000 nieuwe woningen bouwen. Het vraagt om grote en kleine projecten, om verdichting en nieuwe gebieden, om transformatie van bestaande gebouwen en om nieuwbouw. Plesmanduin is dus onmisbaar. Dat is het soort ontwikkeling dat Den Haag nodig heeft."